banerNutwNew

Trójgarb – wzniesienie o trzech wierzchołkach o wysokości 778, 757 i 738 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich.

 

Wieża widokowa ma 27 metrów, pięć bardzo dużych balkonów widokowych nadwieszonych poza obrębem klatki schodowej i jest potężna - 67 ton stali, trochę betonu, 50 kubików drewna modrzewiowego. Sam montaż zajął 2,5 miesiąca. Na górę prowadzi 160 stopni, 19 osobnych biegów schodowych, obok jest bardzo duża wiata.

 Kliknij i przeczytaj!                    Kliknij i zobacz!   

Schronisko Bacówka pod Trójgarbem   Kliknij i przeczytaj!

Podejście od dawnej Bacówki do wieży widokowej było zboczem lasu i ostro pod górę. W lesie było duszno. Po 2 godz. drogi pod górę zboczem lasu nareszcie ukazała się wspaniała wieża widokowa, a na dole wieży drewniana wiata. Wiata okazała się zbawieniem przez 1 godzinę. Wkoło "chodziła" burza i niebo było coraz bardziej zachmurzone. Wreszcie zaczął padać silny deszcz. Schodzenie w dół było ryzykowane. Drewniana wiata pod wieżą okazała się schornieniem przez 1 godzinę. Jak później się okazało krążąca burza z silnym deszczem zala ulice Wałbrzycha.

Dobrze, że ścieżka pokryta igliwem przy schodzeniu w dól nie była mokra i śliska.       

 

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework