banerNutwNew

Wydarzenia

Warunki, w jakich wszyscy się znaleźliśmy, są nietypowe. Stąd też chcemy zaprezentować Państwu zupełnie wyjątkowe nagranie przygotowane dla Państwa przez muzyków Orkiestry Symfonicznej.#zostańwdomu Orkiestra przyjdzie do Ciebie - taki wpis pojawił się na fanpage Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia występu!

Kliknij i posłuchaj!

Świat za oknem domu - mieszkania - zatrzymał się. Natomiast w domu nie musi być smutno. Możemy w tym czasie robić wiele rzeczy na, które wcześniej nie mieliśmy czasu - chęci - potrzeby - możliwości.

Wykorzystajmy wirtualną - internetową przestrzeń. Słońce za oknem, więc wybieramy się na wirtualne wycieczki.

Dzisiaj mamy w planie Malbork i duże miasta takie jak Wrocław, Poznań, ale małe Gąski i parę innych.

Kliknij myszką na ekranie, szukaj strzałek na ekranie wybierając kierunek i ruszaj w drogę…

Galeria z Gryfem - Zamek Książat Pomorskich   Kliknij!

Wrocław, Warszawa, Poznań i inne  Kliknij i wybierz sobie miasto

Zaklad Unieszkodliwiania Odpadów w Bierkowie k/Słupska  Kliknij!

 

Pierwszy okres to szok, co będzie dalej. Powoli przyzwyczajamy się do nowej sytuacji, jesteśmy zdyscyplinowani. Odrabiamy różne zaległości, ale z czasem będzie nam brakowało wspólnych kontaktów. Uniwersytety Trzeciego Wieku powstały, aby seniorzy dalej edukowali się, ale też wspólnie spędzali czas. Tego wszystkim ludziom, a szczególnie seniorom brakuje. Na szczęście w dobie XXI wieku mamy Internet i łączność telefoniczną. Wspólnie wykorzystajmy tą zdobycz XXI wieku.

Nasza strona NUTW może być też miejscem do przekazywania różnych informacji: jak spędzić ten czas w naszych mieszkaniach, co ugotować, co warto przeczytać, jakie miejsca wirtualnie warto odwiedzić, napisać krzyżówkę - niech inni rozwiążą, napisać wiersz, co ciekawego znalezłeś/znalazlaś w Internecie i wiele innych pomysłów ….

Wasze pomysły znajdą się na naszej stronie NUTW, a ten przymusowy czas spędzania w domu wniesie nowe wartości - wirtualnej integracji seniorów.

Tekst: MiDan

Piszcie na adres Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dzień dobry,

Zmieniliśmy ramówkę naszego kanału na YouTube.

Od poniedziałku do piątku o g. 9.30 będzie transmisja na żywo, w nowej serii pt.” Senior w domu”. Podczas tych transmisji, będę prowadziła  zajęcia dla seniorów.

Będziemy ćwiczyć: pamięć, koncentrację, spostrzegawczość. Będę także odpowiadać na zadawane przez was pytania i umilać wam czas.

Zajęcia online dla seniorów to nowość!!!

Nagrania będą  dostępne, cały czas na moim kanale, można je wykorzystać w dowolnym czasie, całkowicie bezpłatnie. Linki do nagrań poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=z6QpUxtymm8

https://www.youtube.com/watch?v=myyNWUVy6GI&t=1505s

https://www.youtube.com/watch?v=H2ziblFiki0

Pozdrawiam

Małgorzata Kospin

 

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework