banerNutwNew

Wydarzenia

😊  Zarząd i słuchacze Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego serdecznie dziękują Państwu, którzy przez Urzędy Skarbowe wsparli naszą działalności poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2020 na rzecz naszej działalności statutowej: częściową opłatę zajęć edukacyjnych. Szczególnie ten czas dla nas był trudny. Ze względu na bezpieczeństwo seniorów i zwiększoną możliwość zarażenia się Covid - 19 nasza działalność została zawieszona z dniem 12.03.2020r. Wiązało się to z ograniczeniem przychodów NUTW. Forma poszerzania kulturalno -intelektualnych- sprawnościowych horyzontów wśród ludzi starszych w Nowosolskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku po tak długiej izolacji szczególnie jest cenna. Przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2020 wzmocni nasze zasoby finansowe NUTW.  

W dn. 28.07.2021r. otrzymaliśmy kolejną wpłatę z przekazania 1% podatku dochodowego za rok 2020 od osób fizycznych na rzecz naszej działalności statutowej. Raźniej patrzymy na finanse NUTW uszczuplone bardzo po zawieszeniu działalność i brakiem wpływów. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi słuchaczami. Mamy też nadzieję, że zapiszą się nowi słuchacze. Przed nami wielkie wyzwanie i wiele pracy, aby przywrócić stan przed pandemią Covid – 19, a nawet się jeszcze rozwijać.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku dochodowego za rok 2020 od osób fizycznych na rzecz działalności statutowej NUTW.

Pałac w Zatoniu warto zobaczyć. To spotkanie z historią. przyrodą i ze słodką uciechą. Jako NUTW mamy już wszystko zoorganizowane. Tylko, czy na początku września uda nam się to zobaczyć. Kolory zaczynającej sie jesieni mogą dodać innego uroku temu miejscu.

Konotop to nie tylko miejscowość w powiecie nowosolskim, to także sołectwo w woj. Zachodniopomorskim w powiecie drawskim, wieś w powiecie choszczeńskim gm. Drawno. Jest jeszcze duże miasto na Ukrainie 250km od stolicy Kijowa. Ale Nas interesuje "Nasz" Konotop słynący z kościoła św. Anny z połowy XVI wieku, przebudowany w 1706r. Z pięknego dzwonu ufundowanego w 1595r. kolejowej wieży ciśnień. Jak nam pandemia pozwoli we wrześniu udamy się tam z wizytą.

2021.07.24  Miasto jeszcze śpi, a w Parku Krasnala jest już wesoło. Nagrania Telewizji Regionalnej TVP3 spotkania w Parku Krasnala zoorganizowanego przez Urząd Miasta będą promowały działaność naszego miasta. Zaproszono kilka organizacji samorządowych, młodzież uzdolnioną artystycznie. Były pokazy tańca, ćwiczeń ruchowych oraz występ grupy tańca ludowego. My, jako najstarsi Seniorzy również czynnie uczestniczyliśmy w pokazie ćwiczeń usprawniających tzw. porannych. Było dużo radości, śmiechu i wspólnej zabawy. Taniec na świeżym powietrzu w Parku Krasnala okazał się super wyzwaniem! Nas tylko reprezentowala prezes i v-ce NUTW.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework