banerNutwNew

Wydarzenia

W dniu 13.02.2023  o godzinie 10:30 Grupa turystyki pieszej zaprasza na spotkanie Walentynkowe w siedzibie NUTW w Nowej Soli ul. Kasprowicza 12  Obowiązuje kolor czerwony lub dodatki walentynkowe. Zgodnie z ustaleniami będzie to spotkanie śpiewające o miłości. Do zobaczenia.

W dniu 08.02.2023 nie odbędą się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej (choroba w domu prowadzącej) I i II grupy, odwołane zajęcia odbędą się w innym terminie, których datę podamy na naszej stronie.  

Po Świętach Bożego Narodzenia przychodzi czas na kolędowanie. Grupa turystów pieszych jak każe tradycjaspotkała się w naszej siedzibie , aby wspólnie kolędować. Gdy ''nowego lata' 'bo tak nazywano jeszcze w XVI w Nowy Rok,wzajemnie sobie życzono, obdarowywano upominkami ,''kolędami wówczas zwanymi. Dzieci składały rodzicom życzenia. Słowo kolęda mają różne znaczenia. To pieśni, pastorałki, dary, wizyta duszpasterska. Obecnie możemy oglądać kolędowania w czasie festiwali folklorystycznych, a inne formy zanikają. Lubimy nasze Polskie tradycje, miło było przy wspólnym stole i choince śpiewać i wspominać rodzinne kolędowania. Do zobaczenia na spacerze.

Wytrwali piechurzy z grupy kijkowej nie bacząc na pogodę ponownie wybrali się na spacer leśnymi ścieżkami.Zachęcamy do wspólnych spacerów wg planów zajęć.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework