banerNutwNew

2009.01.05 Z wielką radością studenci NUTW, w dniu 5 stycznia 2009 r. rozpoczęli zimowe wędrowanie po lesie z kijkami.

Zajęcia, już drugi rok, prowadzi Grażyna Osypińska – Przodownik Turystyki Pieszej PTTK. Pani Grażyna wspólnie z Danutą Miczulską mobilizują coraz większą grupę studentów do aktywności ruchowej, którą jest Nordic Walking.

Nordic Walking to dyscyplina , która zdobywa coraz większe rzesze zwolenników w Polsce i na świecie. Jest to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijkami wymyślona w Finlandii w latach 20. To sport przynoszący ogromne korzyści zdrowotne, prosty i dostępny dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję czy tuszę.
Badania wykazały, że dobry trening techniki Nordic Walking pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększenie poboru tlenu . Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych i górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących Nordic Walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym. Nie pogarsza także stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Ponadto w porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiając Nordic Walking spala się więcej kalorii niż przy chodzeniu czy bieganiu.
Zapraszamy chętnych słuchaczy NUTW, dla których wiek nie jest przeszkodą ani wymówką do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu - raz w tygodniu, każdego poniedziałku o godz. 11 - miejsce zbiórki, jak w programach miesięcznych.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework