banerNutwNew

Rozlewiska Warty

20 kwietnia 2012 r. już o 7:00, 50 osobowa grupa słuchaczy NUTW wyjechała na wycieczkę z zaprzyjaźnionym przewoźnikiem do Słońska. Od rana była miła, przyjazna atmosfera, chociaż za oknem pojawiał się przelotny deszcz. Humory nam dopisywały. Mając w swoim zespole wspaniałe, wesołe koleżanki Danusię i Ulę nie można się nudzić. Około godz 10:00 spotkaliśmy się w Słońsku z panią przewodnik,

która oprowadziła nas po Parku Narodowym "Ujście Warty”, gdzie obserwowaliśmy wodne ptaki, które dobierają się parami i budują stanowiska lęgowe. Ja zapamiętałem największe ptaki czyli łabędzie i kormorany, te mniejsze musiałbym sobie przypomnieć sięgając do notatek. Po obejściu terenu Parku Narodowego obejrzeliśmy jeszcze ruiny zamku Joanitów oraz kościół parafialny pod wezwaniem „Matki Boskiej Częstochowskiej”. Wycieczka była bardzo udana, pogoda nam dopisała, zrobiliśmy dużo ładnych zdjęć, które przypomną nam wspaniałe chwile spędzone w pięknym terenie.
B. Lemiesz

PS
Może dodam jeszcze parę zdań. Wiadomo, że wyczerpujące wiadomości o parku znajdziecie na stronie internetowej PN "Ujście Warty". Mnie najbardziej utkwiły w pamięci kormorany( te czarne na zdjęciu), które stały z rozpostartymi skrzydłami susząc je pieczołowicie. Dowiedziałam się, że nie mają natłuszczonych piór i nie mogą długo nurkować, gdyż mogą utonać : Druga ciekawostka to Izba Regionalna z zabytkowymi sprzętami gospodarstw zebranymi w okolicy, a najciekawszy dla mnie były: kałamarz, temperówka i inne akcesoria szkolne naszej młodości.
Trzecią ciekawostką była widziana w drodze powrotnej być może jedna z  najwyższych na świecie) Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie (Ł.T)
zdjęcia: Ł. Turkiewicz, B. Lemiesz, Z. Siebert

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework