banerNutwNew

Pierwsze nasze zajęcia w grę Boccia odbyły się 19.05. na sali gimnastycznej SP8. Co to jest za gra?
Boccia – sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule – bocce.W ramach bloku rekreacyjnego projektu "Aktywny senior" zgłoszonego przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego nasi słuchacze uczyli się gry Boccia.

 BOCCIA ma proste zasady nie stawia graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych. Celem gry jest wrzucenie na boisko bili białej, a następnie umieszczenie w jej bezpośrednim sąsiedztwie jak największej ilości bil jednego koloru. • Zawodnik rozpoczynający grę wyrzuca na boisko bilę białą i dorzuca swoją bilę jak najbliżej białej. Potem zagrywa przeciwnik. Następnie rzuca zawodnik tej drużyny, której bila znajduje się dalej od bili przeciwnika w stosunku do bili białej. Zawodnicy rzucając bile mogą przesuwać znajdujące się bile w grze, rozbijać ustawione już układy bil, starając się umieścić jak najwięcej bil swojego koloru przy bili białej. Po wyrzuceniu na plac gry wszystkich bil kończy się runda, a sędzia ogłasza wynik, który jest sumą ilości bil jednego koloru, znajdujących się najbliżej białej. Mecz kończy się po 6-ciu rundach ogłoszeniem wyniku. Etyka i atmosfera gry są podobne do tych, które panują podczas gry w tenisa. Publiczność jest mile widziana, jednak widzowie oraz zawodnicy nie biorący udziału w grze powinni zachować ciszę w momencie, w którym zawodnik wykonuje rzut bilą.

Zapraszamy na następne zajęcia w grę Boccia 9.06.2017 godz. 12 na sali gimnastycznej SP8. Obowiązują tylko buty na zmianę.

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework