banerNutwNew

Zapraszamy na

25 września o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Galerii pod Tekstem na spotkanie z Zofią Mąkosą, autorką bestsellerowego cyklu „Wendyjska winnica”. Ze względu na panująca pandemię wprowadzamy rezerwację miejsc. Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniu prosimy o telefon lub mail – tel. 68 355 34 28 wew. 20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Prosimy też o zapoznanie się z Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez MBP w Nowej Soli w okresie epidemii covid-19.

Regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych Kliknij i przeczytaj!

 

Dbając o zdrowie naszych słuchaczy nie jesteśmy w stanie zorganizować wycieczek do Lubięcina i Gorzowa. Z drugiej strony szukamy bezpiecznych form na wspólne spotkania z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

W ramach realizacji zadania publicznego "Ruch, a dobre samopoczucie seniora" z zakresu kultury fizycznej i turystyki, proponujemy w zamian spotkanie słuchaczy pod wiatą w Parku Krasnala. Spotkanie będzie miało charakter rekreacyjny z małym posiłkiem.

Termin spotkania: koniec września / początek października

Koszty spotkania zostaną podane wkrótce osobnym komunikatem.

Z uwagi na krótki termin przygotowania formalnych dokumentów związanych ze zmianami realizacji zadania i przygotowania organizacyjnego tego spotkania zapisy będą telefoniczne pod numerami telefonów:

Lila - tel.509341840 i Krystyna - tel.664201946 do dnia 19.09.2020. Prosimy o wzajemne przekazanie tej informacji wśród słuchaczy NUTW.

Wkrótce nastąpi też zwrot wpłat uczestników za wycieczkę do Lubięcina.

 

Pandemia zmieniła naszą codzienność. Na pewno zrozumieliśmy, że musimy jeszcze większą wagę przykładać do własnego zdrowia - do profilaktyki, świadomego budowania odporności naszego organizmu, przestrzegania zasad higieny. Nieocenionym też jest stan psychiczny, energia życia i możliwość spotykania się ze swoim środowiskiem. Zarząd NUTW świadomy tego, musi ciągle analizować warunki w jakich może być prowadzona działalność NUTW. Przestrzegając zasad funkcjonowania społeczeństwa podczas pandemii, czyli dystans społeczny (odpowiednia odległość w czasie rozmowy, respektowanie przestrzeni w środkach komunikacji, na wycieczce, w lokalach gastronomicznych) ograniczył działalność NUTW. Aktualnie do końca września nie mamy też możliwości prowadzenia zajęć dydaktycznych w szkole.

Zarząd NUTW zdaje sobie jednak sprawę jak naszym słuchaczom brakuje wspólnie spędzonego czasu i różnych zajęć edukacyjnych. W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne naszych słuchaczy w miesiącu wrześniu ( mniejsza ilość uczestników na zajęciach z zachowaniem dystansu społecznego wraz z zabezpieczeniem się poprzez używanie maseczek) będą prowadzone następujące zajęcia:

- zajęcia taneczne - 16.09 godz. 16.50 w każdą środę w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej

- Turystyka Piesza - - 21.09. godz. 10.30 - wiata rowerowa za szpitalem i 28.09 godz.10.30 - most podnoszony na kanale Odry.

 

Wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali 1% od podatku dochodowego od osób fizycznych na działalność statutową Nowosolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie podziękowania składa Zarząd i słuchacze naszego Uniwersytetu.  

 

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework