banerNutwNew

Biblioteka Miejska zaprasza w dniu 21 marca (środa) ogodz.  18.00 na wyjątkowy wieczór poetycko-muzyczny. Jego tytuł brzmi: ,,WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM”.
Z okazji Światowego Dnia Poezji zapraszamy do naszej Biblioteki na wieczór muzyczny, którego myślą przewodnią będą słowa: ,,Wolność kocham i rozumiem”. Pochodzą one ze znanej i kultowej już dziś piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni ,,Kocham wolność”, która powstała w 1990 r.

Zaczyna się słowami ,,Tak niewiele żądam" i oddawała wówczas to, co czuli Polacy, którzy chcieli żyć w wolnym kraju, bez strachu i kontroli władz.
Tego wieczoru w części muzycznej usłyszymy kilkanaście polskich utworów na temat wolności (m.in. Jacka Kaczmarskiego, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Martyny Jakubowicz, Michała Bajora czy zespołu Raz Dwa Trzy) w interpretacji nowosolskich artystów: Dariusza Cetnera (instrumenty klawiszowe), Norberta Fleischera (gitara), Roberta Kajdanowicza, Agnieszki Tyszkiewicz, Agnieszki Pleszewskiej, Natalii Ostrowskiej, Krzysztofa Pleszewskiego i Leszka Czybylskiego (wszyscy śpiew). Natomiast w części poetyckiej posłuchamy ,,wolnościowych” wierszy m.in. Wisławy Szymborskiej, Jacka Podsiadły czy Khalila Gibrana.

Spotkanie odbędzie się w Galerii pod Tekstem, poprowadzą je Agata Wojtkowiak i Eliasz Gramont.

Serdecznie zapraszamy!

JSN Shine is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework